A Kék Lukács Kék Kenőcs Zero összetevőiről bővebben
A Kék Lukács Kék Kenőcs Zero a dr Lukács Károly receptje alapján összeállított, magyar gyártású kenőcs, amely összetevőinek köszönhetően nyugtatja az igénybevételnek kitett bőrt és segít helyreállítani annak eredeti állapotát. Számos területen bizonyította hatását, rengeteg háztartásnak nélkülözhetetlen terméke, de nézzük meg mi is van benne pontosan.
A kozmetikai termékekre az INCi összetevőket a mennyiség függvényében csökkenő sorrendben tüntetik fel a gyártók, amely a Kék Lukács Kék Kenőcs Zero esetében sincs másképp. Nézzük, hogy pontosan mit is tartalmaz ez a fantasztikus krém.
Aqua - magyarul víz, amely az egyik leggyakoribb kozmetikai összetevő. A felhasznált összetevők oldóanyagaként funkcionál, emellett hidratáló hatása sem mellékes. A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (az ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát.
Zinc Oxide - másnéven cink-oxid. Ásványi színezék, amely kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig UV-visszaverő és -védő tulajdonságokkal rendelkezik, ezért előszeretettel használják ezen célból. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA védelmet ad a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, véd a napégés és az UV-sugárzás okozta károsodástól, mint például a ráncosodás. Gyulladáscsökkentő, nyugtató, fertőtlenítő és antioxidáns hatású.
Cera Alba - magyarul méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító anyagként használják a méhek által termelt méhvisaz fehérített változatát. Elsősorban arckrémek, testápolók népszerű összetevője, mely az állag-növelő hatásának köszönhetpen sűrűbbé teszi a krémeket, amelyek így egy könnyű filmréteget képeznek a bőr felületén.
Lanolin Alcohol - a lanolinból készült zsíralkohol bőrpuhító hatása miatt széleskörben használt, melynek hidratáló hatása kifejezett. A zsíralkoholok az alkoholokkal ellentétben egyáltalán nem szárítják a bőrt, sőt, épp az ellenkezője igaz rájuk: inkább puhítják és hidratálják. A kozmetikumokba többnyire emulgeáló, bőrpuhító vagy sűrítőanyagként kerülnek bele.
Cetyl Palmitate - palmitil-palmitát. Fehér színű anyag, amelyet bőrpuhító hatása miatt használnak előszeretettel a közmetikumokban.
Cetearyl Alcohol - szintén zsíralkohol, amely a Lanolin Alcohol-al azonos tulajdonságokkal rendelkezik.
Polysorbante 60 - egy szintetikus, több komponensből álló összetevő, amely felületaktív anyagként, emulgeálószerként, oldódást elősegítőként, stabilizátorként használható élelmiszerekben, kozmetikumokban, valamint testápolási termékekben.
Achillea Millefolium Oil - közönséges cickafark olaj. Illóolaját a kozmetikai iparban a bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt használják az érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására. Flavonoidjai által serkenti a vérkeringést, a sejtekre élénkítő hatással bír.
Chamomilla Recutita Flower Oil - kamillaolaj. A kamillaolajat általában a német kamillából (másnéven orvosi székfű) nyerik, melynek intenzív, jellegzetes illata van. Antimikrobiális hatásával kapcsolatos kutatások vegyes eredményt adnak. Gyulladáscsökkentő hatása közismert.
Phytosphingosine HCl - A bőr legfelső rétegében (stratum corneum) megtalálható lipidféle, mely fontos szerepet játszik a bőr anti-mikrobiális védelmében, valamint fontos gyulladásellenes funkciója is van. A fenti tulajdonságoknak köszönhetően a phytosphingosine hatásos összetevő lehet pattanások ellen is. Forrás.